Vize Kullanım Amacı

Vize Kullanım Amacı

Dünyanın her yerinde ve tüm ülkelere çok daha rahat bir şekilde seyahat edebilmek için vize çok önemli bir yere sahip olmaktadır.

Vize yurt dışına çıkmak ve seyahat yapmanın yanı sıra daha rahat bir şekilde çalışmak isteyenler için önemli olup her ülkenin kendine göre olan kurallarının yerine getirilmesi vize almak için gerekli olmaktadır. Vize başvuruları genel olarak konsoloslukta çalışmakta olan görevliler tarafından oluşturulan komisyon inceleyerek kısa sürede geri dönüş yaparlar.

E- 2 Vizesi

Günümüzde yatırımcılar ve ticaret ile uğraşan kişiler daha fazla kazanç elde etmek için yurt dışını tercih etmektedirler. Özellikle dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi ülkemizde de Amerika’ya olan ilgi çok daha fazla olmaktadır. Amerika da daha rahat bir şekilde ticaret yapmak ve devamlı olarak oturma izni elde edebilmek için gerekli olan E-2 vizesi alınması şarttır. Bu vizeye sahip olabilmek için ABD ile ticaret anlaşması bulunan ülke olmak gerekir. Türkiye ve Amerika arasında ticari anlaşma olmasından dolayı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes vizeyi alma hakkı bulunmaktadır.

EB 5 Vizesi Nedir?

Vize kategorisi arasında yer alan EB 5 vizesi sorusu çok fazla cevap aranmakta ve merak konusu olmaktadır. EB 5 vizesi nedir? Bu tarz vizeler göçmen vizesi türü olup Amerika da yatırım yaparak ok daha uzun süre oturma izni almak isteyen yabancılara yönelik son derece uygundur. Uluslararası yatırım yolu ile yeşil kart almaya yardımcı olan program sayesinde her yıl çok sayıda kişi bu kartta sahip olma şansını yakalamaktadır. EB 5 vizesi alan kişilerin yapması gereken koşullar sonrasında ülkede ilk olarak geçici 2 yıl ve daha sonra kalıcı olması için yeşil kart verilmektedir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

İngiltere Sürekli Çalışma Vizesi

İngiltere Sürekli Çalışma Vizesi

İş Güvenliğinde Bilinmesi Gereken Hususlar

İş Güvenliğinde Bilinmesi Gereken Hususlar

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir