En Lezzetli İzmir Lokma Tatlısı

En Lezzetli İzmir Lokma Tatlısı

Merhaba sevgili tatlı severler. Sizlere tarihçesi Osmanlıya yani Osmanlı mutfağının essiz lezzetlerine dayanan bir lezzet tanıtmak istiyorum. Lokma tatlısı namı diğer İzmir lokması yumuşacık hamuruyla şerbetiyle tüm tatlı severlerin beğenisini kazanan bir tatlı olan İzmir lokması lezzetli olduğu kadar hafif bir tatlı olduğunu söylemeden edemeyeceğim.

Bu nedenle de tercih edilenler listesinde bir numara diyebiliriz. Hem tatlıdan özellikle şerbetli tatlıdan vazgeçemiyor aynı zamanda da formunuzu korumak istiyorsanız. İzmir lokması tamda size göre. Dediğimiz gibi geçmişten geleceğe aktarılan bir lezzet olan İzmir lokmacı sizlerinde beğeneceğine eminiz. Ülkemizde genellikle egede hatta İzmir bölgesinde yaygın olan şerbetli tatlılardan biridir lokma tatlısı. Bu yüzden İzmir lokması olarak biliniyor. Malzemeleri ve yapım aşamalarının basitliği onu daha çok sevmemizi sağlıyor diyebiliriz.

Malzemelerin çabucak ve her evde bulunması gözlerden kaçmıyor. Bunu Neden mi İzmir lokması sorusuna cevap olarak sayabiliriz. Genelde bayramlarda ve düğünlerde yapılıp dağıtılması da yapımının aslında kolay olmasına bağlı oluyor. Geleneksel bir tat arayan siz tatlı severler şerbetli bir tatlı keşfetmek istiyorsanız sizlere İzmir lokmasını gururla tavsiye edebiliriz. Şekil itibarıyla iki çeşit olan İzmir lokmacısı ortası delik halka şeklinde ve sadece yuvarlak daire şeklindedir. İzmirci ziyaret edimde İzmir lokmasını yemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Şerbetli oluşuna rağmen hafif olması sizlere daha çok yeme isteği uyandırıyor. Afiyet olsun

sponsor reklam

Benzer Yazılar

Kitap Gibi Banyo

Kitap Gibi Banyo

Bursa Otelleri

Bursa Otelleri

Kış Lastiği Zorunlu mu? Kış Lastiği Zorunluluğu Ne Zaman Başlıyor?

Kış Lastiği Zorunlu mu? Kış Lastiği Zorunluluğu Ne Zaman Başlıyor?

Cami Halısı Modelleri

Cami Halısı Modelleri

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir