Elektronik Nargile Kullanımında Bunlara Dikkat Edin

Elektronik Nargile Kullanımında Bunlara Dikkat Edin

Elektronik nargile farklı sebeplerden ötürü tercih edilen ürünlerden biridir. Bu ürün ekonomik olmasının yanında insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmaz. Bu özellikleri nedeni ile de en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Elektronik nargile likitleri farklı aromalarda üretilir. Kullanımı son derece kolay olan bu ürünlerin kullanımında dikkatli olmakta fayda vardır.

Elektronik Nargile Nasıl Kullanılmalıdır?

Vaporesso Sky Solo kullanımında dikkatli olunması gereken bazı konular vardır. Bu sigaraların izmariti ya da külü bulunmaz. Bu nedenle kullanımı oldukça kolaydır. ancak elektronik nargile kullanımlarında kişilerin kuru çekimden uzak durması gerekir. Kuru çekim yapılması halinde elektronik sigaradan yanık gibi bir koku gelecektir. Üstelik bu şekilde kullanım atomizerin hızlı bir şekilde bozulmasına neden olacaktır. Elektronik sigaralarda ısıtıcılar bulunur. Isıtıcılarda bulunan enerji ile elektronik nargile çalışır. Bu nedenle bu cihazın şarjının bitmesi durumunda hızlı bir şekilde şarj edilmesi son derece önemlidir. Düşük enerjilerde cihazın kullanılması bataryanın zorlanmasına dolayısıyla kısa sürede arızalanmasına neden olur.

Elektronik Nargile Temizliği Nasıl Olur?

Elektronik nargile kullanım sıklığına bağlı olarak temizlenmelidir. Atomizerlerin her hafta ya da iki haftada bir düzenli bir şekilde değiştirilmesi önemlidir. Ancak değiştirme işlemleri yapılırken uzman birinden yardım almak önemlidir. Atomizerler doğru bir şekilde temizlenmezse aromanın yanmasına neden olur. Bu da hoş bir aroma oluşmasına engel olacaktır. Elektronik nargile atomizerlerinin zamanla nasıl temizlendiğini öğrenmek mümkündür.

Likit Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Elektronik nargilelerin pek çok farklı aromaya sahip likitleri bulunur. Aynı aromalı likitlerin uzun süre kullanılmaması gerekir. Çünkü böyle bir durumda kişilerin tat alma duyularında sıkıntılar yaşanabilir. Elektronik nargilelerde nikotin seviyesinin ayarlanması mümkündür. Vücuda çok fazla nikotin alımının olumsuz pek çok etkisi vardır. Özellikle elektronik nargileyi ilk defa kullanacak olan kişilerin nikotin seviyelerini düşük tutması önemlidir. Çok fazla nikotin alımı vücutta titreme, tansiyon düşüklüğü gibi durumların yaşanmasına neden olabilir. Normal sigaraların bırakılması amacı ile elektronik sigara kullananların öncelikle yeterli seviyede nikotin ile başlaması sonradan ise bu seviyeyi yavaş yavaş düşürmesi gerekir.

sponsor reklam

Benzer Yazılar

En Kaliteli Bursa Spa Önerisi

En Kaliteli Bursa Spa Önerisi

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında İz Kalır mı?

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrasında İz Kalır mı?

Çene Cerrahisi Hangi Rahatsızlıklara Bakan Bölümdür?

Çene Cerrahisi Hangi Rahatsızlıklara Bakan Bölümdür?

Gündem Sağlık Haberleri

Gündem Sağlık Haberleri

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir