Bitcoin’in Geleceği Olarak Tanımlanan Bitgesell Nedir?

Bitcoin’in Geleceği Olarak Tanımlanan Bitgesell Nedir?

Bitcoin, kripto para dünyasının en eski projesi olması bakımından milyonlarca yatırımcının tercih ettiği bir coin. Bununla birlikte, Bitcoin 2008 yılında geliştiricisi Satoshi Nakamoto tarafından eşler arası merkeziyetsiz bir ödeme aracı olarak tasarlanmıştı. Gelinen noktada Bitcoin, bir ödeme aracı olarak çok fazla ilgi görmüyor. Bu da, Bitcoin’in özelliklerini geliştiren yenilikçi coin’lerin doğmasına neden oldu. Bu coin’lerden biri de Bitgesell. Bitgesell, Bitcoin’in geleceği sıfatına sahip bir proje. Sunduğu özelliklerle bunu hak eden BGL neler sunuyor bakalım.

4 kat hızlı yarılanma süresi

Bitgesell ekibinin, Bitcoin’e bir alternatif geliştirmesinin birçok nedeni olsa da bunların başında, Bitcoin’in yavaş yarılanma süresinin getirdiği sorunlar geliyor. Bitcoin, 4 yılda bir yarılanmanın gerçekleştiği bir proje. Her yarılanma süreci, coin’in üretimini zorlaştırdığı için arzı kısıyor ve son Bitcoin üretimi 2140 yılında olacağı için neredeyse 120 yıl beklemek gerekecek. Bitgesell ise, yarılanmayı her sene yapan bir coin. Bitgesell ağı, 2020 yılında Emma Wu tarafından geliştirildi ve bu zamana kadar 2 yarılanma yaşandı. Bitgesell’deki yarılanmalar, coin’in çok daha hızlı bir şekilde değerlenmesini sağlayan bir detay olarak öne çıkıyor.

Coin yakım politikası

Bir kripto paranın değerli olmasının en önemli yanı, deflasyonist olması. Coin arzındaki azalma her zaman değere pozitif bir etki etmekte. Bitgesell projesinde, yakım politikası oldukça önemli. Zira Bitgesell geliştircilerine göre coin’in değerli olması için, yakımın doğru bir şekilde yapılması gerekiyor. Bitgesell  ağındaki işlemlerde alınan işlem ücretlerinin yüzde 90’ı yakılıyor. Ortaya konan bu yakım dengesi, hem BGL sahipleri için daha kârlı bir yatırım ortaya koyuyor, hem de madenciler için daha kârlı bir yatırım sunması açısından ilgi görüyor. Bu nedenle Bitgesell, deflasyonist olması ile de ön plana çıkan bir kripto para. Coin’in vizyonu, elektronik ödemelerde bir araç olarak tercih edilmek. Zira blok boyutunda görülebileceği gibi BGL ile işlem yapmak son derece avantajlı.

Blok boyutu

Bitcoin blokzinciri, lansman dönemine göre önemli bir yenilik olarak öne çıksa da zaman içinde popülerliğini kaybetti. Bitcoin’den sonra çıkan Ethereum ve Avalanche gibi ağlar çok daha avantajlı bir form sunuyor. Bununla birlikte Bitgesell’in en önemli yanlarından biri hızı. Bitcoin blok boyutları 4 MB ile çok yüksek bir seviyede. Bu durum, Bitcoin ile yapılan işlemlerin ağır olmasına neden oluyor, aynı zamanda madencilik süreçlerini de zorlaştırıyor. Bitgesell ağında ise blok boyutları çok daha küçük. Bu da, hızlı bir coin transfer işlemi yapmayı mümkün kılıyor. Bitcoin ağında 4 MB olan bir blok, Bitgesell ağında 0.4 MB. Aradaki 10 kat fark, aslında Bitgesell’in Bitcoin’e kattığı inovasyonu gösteriyor.

Bitgesell, blok boyutundan yeşil madenciliğe, kısa yarılanma süresinden diğer özelliklerine kadar, Bitcoin’e göre birçok avantaj içeren bir kripto para. Bu nedenle birçok yatırımcının tercih ettiği Bitcoin alternatifi coin, gitgide popüler hale geliyor. Bitgesell, dünyanın en popüler borsalarından Hotbit’te işlem gören bir coin. Bununla birlikte Bitgesell anlık fiyat bilgisine crypto.com üzerinden de ulaşmak mümkün. Bitgesell ekibi, zaman içinde Binance ve Kucoin gibi tier 1 borsalarda listelenmek için de çalışmaların sürdüğünü aktarıyor.

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki ilgili bağlantıları ziyaret edebilirsiniz.

http://bitgesell.de/en/
https://bitcointalk.org/index.php
https://coinmarketcap.com/tr/currencies/bitgesell/

sponsor reklam

Benzer Yazılar

En İyi Evden Eve Nakliyat Fiyatları

En İyi Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Şık ve Yeni Kuyumcu Malzemeleri

Şık ve Yeni Kuyumcu Malzemeleri

Sevginizi Göstermenin En Kolay Yolu Çiçekler

Sevginizi Göstermenin En Kolay Yolu Çiçekler

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir